Napište nám Sledujte nás

Nejlepší SEO plugin pro WordPress

0

z 0 komentářů

5

Tento článek vám zabere jen 5 minuty vašeho času.

V dnešní době již nemůže v podstatě žádný majitel webových stránek opomíjet optimalizaci stránek pro vyhledávače (SEO). Naprostá většina internetové aktivity začíná vyhledáváním: 93 % online činností začíná vyhledávačem (většinou Google) a 39 % nákupů v eshopech se uskuteční také díky vyhledávání. Velká část podniků už o důležitosti SEO ví a také podle toho jedná – dle průzkumů si 61 % firem uvedla pro loňský rok SEO jako jednu ze svých největších businessových priorit.

SEO plugin přináší snadnou cestu, jak své webové stránky na WordPressu snadno optimalizovat pro vyhledávače a zkontrolovat a nastavit vše, co je k tomu potřeba.

Celkem je k mání okolo 980 SEO pluginů pro WordPress. Nedá se říci, že nejlepší je jen jeden, je to subjektivní věc. Můžeme ale snadno říci, se kterými máme dobrou zkušenost a v jakých případech. O některých z nich jste možná už slyšeli.

Yoast SEO

Yoast SEO plugin pro WordPress
Yoast SEO plugin pro WordPress

Jeden z nejpopulárnějších WordPressových SEO pluginů, který má více něž 5 milionů aktivních instalací. Yoast SEO je také nejčastějším pluginem, který volíme pro základní pokrytí SEO potřeb našich klientů.

K čemu můžete Yoast SEO využít na úrovni celého webu:

 • vytvořit XML sitemapu webu
 • ověřit svůj web v Google Search Console
 • vyloučit určité typy obsahu z indexace vyhledávačů (kategorie, štítky, stránky s médii)
 • vytvořit šablony titulků a meta popisků

A co Yoast SEO umí na úrovni stránek:

 • přidá ke každé stránce a příspěvku SEO box, do kterého lze vepsat SEO titulek, meta popisek, Open Graph meta tagy (sloužící k optimalizaci vzhledu příspěvků na sociálních sítích), kanonizaci (která řeší duplicity v SEO) a meta robots tagy (sloužící k označení stránek ohledně jejich indexace)
 • na stránkách i příspěvcích také pomocí barevně rozlišených upozornění ukazuje, jestli je stránka správně optimalizovaná pro zadané hlavní klíčové slovo a nabídne možnosti, jak optimalizaci zlepšit
yoast seo analyza stranky
SEO analýza stránky nebo příspěvku od Yoast SEO

Nedoporučujeme však tomu věnovat příliš velkou pozornost. Funkce je velmi základní a zaměřuje se na věci, jako je umístění klíčových slov s přesnou shodou v nadpisech, podnadpisech a samotném obsahu. Žádná z těchto věcí není hlavním faktorem hodnocení Google a snaha o dosažení dokonalého skóre vás může docela potrápit, ačkoliv není nutná.

Analýza čitelnosti je o něco užitečnější, protože vám řekne, jak snadné nebo obtížné je váš obsah číst (skóre Flesch Reading Ease). Rovněž kontroluje délku věty a distribuci podnadpisů.

yoast seo analyza citelnosti
Yoast SEO analýza čitelnosti

Yoast SEO je díky jednoduchému a intuitivnímu nastavení vhodný pro začátečníky v SEO. Díky tomuto pluginu si uděláte představu co vše může SEO ovlivnit a jednuduše nastavíte základní optimalizaci.

All in One SEO for WordPress (AIOSEO)

All in One SEO plugin pro WordPress
All in One SEO plugin pro WordPress

AIOSEO je dalším dobře známým pluginem, je nainstalovaný na více něž 2 miliónech webových stránek. Má v podstatě stejné funkcionality jako Yoast SEO je jen o něco víc přizpůsobitelný a má několik možností nastavení navíc:

 • upravit soubor robots.txt prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní*
 • upravit soubor .htaccess bez nutnosti přihlásit se na FTP*
 • blokuje umělou spam návštěvnost od robotů*
 • přidá možnost nastavení rozšíření výsledků vyhledávání o odkazy na podstránky
Ukázka odkazů na podstránky ve vyhledávání Google
Ukázka odkazů na podstránky ve vyhledávání Google

Všechny funkce označené (*) vyžadují doplněk zdarma.

Tento plugin je také vhodným řešením pro začátečníiky, kteří se SEO teprve učí. Největším rozdílem mezi těmito dvěma pluginy je rozhraní a cenové možnosti pro organizace různých velikostí.

Rank Math

rank math seo plugin
Rank Math – SEO plugin pro WordPress

Jedním z nejvýkonnějších SEO pluginů pro WordPress je Rank Math, který je nabitý funkcemi a zároveň uživatelsky přívětivý. K dispozici je dokonce i průvodce nastavením, který vás provede procesem instalace, a má nejhezčí uživatelské rozhraní z celé skupiny SEO pluginů.

Co má Rank Math navíc oproti ostatním pluginům?

 • nastavení přesměrování stránek přímo z administrace (301, 302, 307, 410, 451)
 • náhledy karet pro Facebook a Twitter
 • integrace s Google Search Console, takže hned vidíte vše podstatné, například monitoring errorů 404
 • přehled na jaká klíčová slova se váš web zobrazuje ve vyhledávání
 • vytváření značek pro rozšířené výsledky vyhledávání (14 druhů) – můžete si je na svém webu otestovat zde
ukazka rozsirenych vysledku
Ukázka rozšířených výsledků vyhledávání Google

Pokud uvažujete o migraci na RankMath, můžete importovat svá stávající nastavení z Yoast nebo All in One SEO Pack. Tento SEO plugin je vhodnějším řešením pro pokročilé uživatele, kteří již o SEO něco ví a mají s optimalizací zkušenosti. My v Digihoodu ho používáme nejčastěji.

The SEO Framework

the seo framework
The SEO Framework plugin

Další dobrou alternativou k Yoastu a AIOSEO je The SEO Framework. Funkčně nemá oproti ostatním nic navíc a ani nemá příliš líbivý design, ale je o něco lehčí ve smyslu množství dat, které zabírá. Může se vám tedy hodit, pokud akutně řešíte rychlost webu.

SEMrush

semrush
SEO nástroj SEMrush

SEMRush je nejlepší a nejkomplexnější SEO nástroj pro majitele eshopů, blogery a business weby jakékoli velikosti. Nabízí komplexní sadu nástrojů pro zvýšení návštěvnosti z vyhledávání na vašem webu. Svými funkcemi konkuruje profesionálním SEO nástrojům.

SEMRush můžete použít k vyhledání vyhledávácích výrazů a organických klíčových slov, na které vaše webové stránky mohou zobrazovat ve vyhledávání. Můžete si tak vytvořit vlastí malou analýzu klíčových slov. Umožňuje vám také prozkoumat konkurenty, abyste zjistili, na jaké výrazy se zobrazují oni, a jak můžete vylepšit svůj obsah, abyste je porazili.

Díky integrovanému SEO Writing Assistant můžete porovnat své příspěvky na blogu a stránky s 10 nejlepšími webovými stránkami pro zvolené klíčové slovo.

Poté nabízí návrhy jako:

 • Relevantní slova a fráze, které je vhodné v textu použít
 • Kolik odkazů zahrnout
 • Čitelnost vašeho obsahu
 • Hodnotí skóre tónu hlasu použitého v textu

Pomocí SEMrush můžete vytvořit působivý obsah vhodný pro SEO, který konkuruje nejlepším výsledkům vyhledávání. Můžete také použít funkci sledování pozic ve vyhledávání pro určitou sadu klíčových slov. Má spoustu funkcí, jako je označování, třídění, filtrování a export reportů, díky nimž můžete v SEO svého webu snadno najít přesně to, co hledáte.

Narozdíl od ostatních zmíněných pluginů ale tento není zdarma. Za SEMrush zaplatíte v základní verzi od 120 dolarů měsíčně.

Závěrečné shrnutí

WordPress SEO se nijak neliší od žádného jiného druhu SEO. Pluginy jsou snadnou cestou k jeho základnímu nastavení. Primárně vám usnadňují správu některých technických a obsahových aspektů vašeho webu, ale myslete na to, že to není vše, co můžete pro SEO svých stránek udělat. Optimalizace webu pro vyhledávače je něco, co je potřeba řešit individuálně, takže je na místě ohledně návrhů na vylepšení oslovit odborníky. Pokud přeci jen chcete řešit optimalizaci svého webu svépomocí, potom vám jednoznačně doporučujeme Rank Math, na který jsme nedávno přešli z Yoast SEO. Podle našich zkušeností plně vyhovuje jak SEO expertům, tak těm, kteří se s optimalizací webu teprve seznamují.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše hodnocení:

  Poptávka služeb