Napište nám Sledujte nás

Nejlepší šablony pro WordPress pro rok 2020

Josef Antoš

3. 1. 2020

Webové stránky, WordPress

0

z 0 komentářů

5

Tento článek vám zabere jen 5 minuty vašeho času.

Dali jste si jako novoroční předsevzetí nové webové stránky? Pokud se chystáte vybírat novou šablonu pro WordPress, tak vám s tím pomůžeme tímto článkem.

Připravili jsme si pro vás několik šablon, se kterými nemůžete šlápnout vedle.

Jak vybrat správnou šablonu?

Na trhu je obrovské množství šablon, proto je potřeba výběr neuspěchat. Šablonou určíte, jak bude na webu vypadat vaše prezentace.

Prvním krokem je důležité rozhodnutí, placená šablona, nebo šablona zdarma. Toto rozhodnutí ovlivní konečný výběr šablon. WordPress je bezplatný redakční systém, na kterém běží více než čtvrtina všech webových stránek. Díky jeho rozšířenosti naleznete i mnoho bezplatných šablon. Toto řešení má své ale. Velmi těžko se šablony vizuálně upravují bez programování. Větším strašákem jsou aktualizace WordPressu. Ty totiž mohou vaši šablonu rozbít a webové stránky přestanou fungovat, nebo budou obsahovat chyby. Pokud nebudete WordPress aktualizovat, zvyšujete riziko napadení webu. U bezplatných šablon také většinou nenajdete kvalitní dokumentaci, nebo technickou podporu.

Pokud potřebujete rychle levný web na krátkou dobu, můžete některou bezplatnou šablonu použít. Pokud chcete mít webové stránky delší dobu, pak doporučujeme šablonu zakoupit. Investice to není velká, řádově kolem 60$ (cca 1400 Kč). Získáte tak jistotu, že váš web bude fungovat i v budoucnu.

Pro většinu odvětví najdete na themeforestu (knihovna šablon) šablonu na míru. Při výběru šablony se zaměřte na základní parametry:

Hodnocení uživatelů – nejen počet hvězdiček, ale i recenze uživatelů jsou důležité. Na internetu také najdete spoustu videí, na kterých si můžete prohlédnout ovládání šablony nebo tvorby stránek s konkrétní šablonou.
Responzivita šablony – Dnes je velmi důležité, jak se stránky zobrazují na mobilním zařízení. Zkuste tedy demo šablony otevřít na vašem mobilu, nebo měňte velikost okna prohlížeče a zkontrolujte, jak se web zobrazuje.
Rychlost – nikomu se nechce dlouho čekat na načtení stránky a tak pomalé stránky rychle opustí.
Aktualizace šablon – šablony uvádějí datum aktualizace, tzv. changelog. Ujistěte se, že obsahuje pravidelné aktualizace .

Nevybrali jste si, nebo chcete něco prověřeného?

Chcete jednoduchý, ale designově vyladěný web, který se snadno udržuje a edituje? Pak nemůžete udělat chybu s šablonou Enfold nebo GeneratePress.

Enfold

Už v základu obsahuje několik vzhledů webových stránek, které snadno naimportujete a pak jednoduše upravujete. Snadno se edituje a změnit obsah či vzhled je i pro běžného uživatele jednoduché. Nepotřebujete žádné programátorské znalosti. Vlastnostmi tak může směle konkurovat ostatním šablonám. Díky své jednoduchosti dosahuje vysoké rychlosti a to i díky tomu, že do stránek nepřidává velké množství zbytečného kódu navíc. Přesto zvládne vše, co si pro ni připravíte. Od jednoduché prezentace, přes blog až po e-shop. Šablona má výborně zpracovanou sekci na prezentování své práce (tzv. portfolio). Pro nás je to asi nejoblíbenější šablona, se kterou vždy rádi pracujeme a všem klientům ji doporučujeme. Má jedno z nejvyšších hodnocení na themeforestu.

Prohlédnout šablonu

GeneratePress

generatepress 1

chcete blog nebo prezentaci firmy? Tato šablona se o to snadno postará. Je zaměřené na rychlost a snadné použití. I běžný uživatel snadno připraví jednoduchý, přitom designově zajímavý web. Máte na výběr mnoho různých již připravených vzhledů, stačí si vybrat, naimportovat a upravit podle potřeby. Šablona umožňuje také výběr různých editorů. Kromě základního můžete použít například i oblíbený Elementor. Tato šablona se nezalekne ani E-shopu. Přesto vás její cena překvapí. Stojí totiž 50$ (1150 Kč). To je o 10$ méně, než enfold.

Prohlédnout šablonu

Pokud očekáváte od šablony více, doporučujeme podívat se na některou z těchto:

Avada

00 Preview. large preview 1
Zdroj: Themeforest

Nejprodávanější šablona pro WordPress. Má spoustu výhod a je velmi komplexní. Pro tuto šablonu není skoro nic problém. Zvládne jakékoliv zaměření a obsahuje spoustu různých vzhledů. Někdy je ale méně více. Mnoho vzhledů působí podobně a oproti jiným šablonám nepůsobí tolik moderně. To ale můžete změnit. Jen to zabere trochu více času. Protože Avada toho spoustu nabízí, je těžší s ní pracovat. Obsahuje tolik možností, že někdy ani nevíte, co se kde nastavatuje a jak s ní pracovat. Pokud máte dostatek času a chuť se učit, tato šablona se vám vyplatí.

Prohlédnout šablonu

BeTheme

Spíše než Avadu bych doporučil šablonu BeTheme. Nabízí obrovské množství připravených vzhledů. Konkrétně přes 450 různých stránek. Jednodušší editor lepší zpracování a vyladěnější kostru šablony. Díky tomu patří v hodnocení mezi nejlepší šablony na trhu. Nevýhodu vidím hlavně v editoru. Pro uživatele je výborný a cokoliv snadno změníte. Problém s rychlostí by měl být s novou verzí minulostí a tak slibuje velký potenciál.

Prohlédnout šablonu

Divi

V roce 2019 jsme začali testovat a používat i šablonu Divi. Je to jedna z nejoblíbenějších šablon. Po právu patří ke špičce. Je založena na speciálním editoru, se kterým pracujete přímo na frontendu a díky tomu hned vidíte výsledek. I Divi má připraveno mnoho různých vzhledů, které můžete hned použít nebo individuálně upravit. Stále objevujeme její kouzlo a další a další funkce. Z počátku bude lehce obtížné se s ní naučit, vše je trochu jinak než u jiných šablon, ale pokud je to váš první web, propadnete kouzlu této moderní šablony. Nedoporučujeme ji pro velké weby nebo e-shopy, ale jako prezentaci firmy nebo osoby je výborná. Rychlá, moderní a snadno upravovatelná. Nevýhodou je cena. Platí se buď ročně, nebo doživotně. A to 89$ nebo 250$ (2 000 Kč/rok 5 600 Kč doživotně). Cena je za šablonu i pluginy, které používá. Můžete ji však použít pro libovolný počet webů.

Prohlédnout šablonu

Flatsome

Na závěr musím ještě zmínit další šablonu, které si zaslouží vaši pozornost. Je to Flatsome, která se řadí někam mezi Enfold a Avadu. Je také kvalitní, dobře hodnocená a velmi oblíbená. Je to ideální náhrada, pokud se vám u Enfoldu nebo Avady nelíbí žádný vzhled. Určitě také oceníte její spojení s WooCommerce při tvorbě e-shopu.

Prohlédnout šablonu

Po vybrání šablony přichází další krok: Vytvořit váš web (eshop).

Pokud se do toho nechcete pouštět sami, napište nám. Rádi vše vyřešíme za vás. Od zakoupení šablony a domény až po hosting a nasazení webu. Stačí nás kontaktovat, nebo si přečíst více informací

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše hodnocení:

    Poptávka služeb