Napište nám Sledujte nás

Jaká je moje IP adresa

IP adresa je unikátní kód, který slouží jako identifikátor počítače v síti. Umožňuje co nejpřesnější lokalizaci počítače v síti kdekoliv na světě.

Jaká je moje IP adresa

IP je tedy něco jako poštovní adresa, akorát pro počítače. Pod jednou IP adresou ale může vystupovat například i celá firma, která má přístup k internetu zajištěný přes stejný proxyserver či firewall. Naopak jeden uživatel může dostat při každém připojení k internetu od svého poskytovatele přidělenou jinou IP adresu. Protokol IP zobrazuje verzi IP adresy. V současné době je to převážně standard IPv4. Počet IP adres je v tomto standardu omezena a již nestačí.

Proto byl zaveden standard IPv6. Ten v budoucnu IPv4 úplně nahradí. Hostname je unikátní jméno počítače pro identifikaci v síti Internet. Slouží výhradně pro lepší zapamatovatelnost – při komunikaci v síti je převáděn na číselnou IP adresu. Údaj o lokalitě je pouze přibližný a jedná se o lokalitu poskytovatele internetu, nikoliv uživatele (počítače) samotného. Tyto data nejsou ukládány ani dále zpracovávány.

    Poptávka služeb