Napište nám Sledujte nás

Jaká je moje IP adresa

IP adresa je unikátní kód, který slouží jako identifikátor počítače v síti. Umožňuje co nejpřesnější lokalizaci počítače v síti kdekoliv na světě. Níže najdete informace o vaší aktuální IP adrese. Občas může být problém vaši IP adresu zjistit a s naším online nástrojem to máte hned.

Více informací o IP adrese

Co je to IP adresa

IP adresa je něco jako poštovní adresa pro počítače. Pod jednou IP adresou ale může vystupovat například i celá firma, která má přístup k internetu zajištěný přes stejný server. Naopak jeden uživatel může dostat při každém připojení k internetu od svého poskytovatele přidělenou jinou IP adresu. Protokol IP zobrazuje verzi IP adresy. V současné době je to převážně standard IPv4 . Počet IP adres je v tomto standardu omezena a již nestačí.

Proto byl zaveden standard IPv6 . Ten v budoucnu IPv4 úplně nahradí. Hostname je unikátní jméno počítače pro identifikaci v síti Internet. Slouží výhradně pro lepší zapamatovatelnost při komunikaci v síti je převáděn na číselnou IP adresu. Údaj o lokalitě je pouze přibližný a jedná se o lokalitu poskytovatele internetu, nikoliv uživatele (počítače) samotného. Tyto data nejsou ukládány ani dále zpracovávány.

    Poptávka služeb