Napište nám Sledujte nás
Zrychlení webu

Lepší rychlost webových stránek

Potřebujete, aby se váš web načítal rychleji? My v Digihoodu to zařídíme. Rychlost načítání webových stránek je jedním z faktorů, které výrazně ovlivňují návštěvnost každého webu.

Chci rychlý web

Mrkněte

Rychlost webových stránek

Proč je rychlost webových stránek důležitá?

Vyhledávač Google tuto vlastnost zahrnul do svého algoritmu již v roce 2010, což v praxi znamená, že Google přidává plusové body všem optimalizovaným webům, čímž je upřednostňuje před ostatními v organickém vyhledávání. Výzkumy naznačují, že pokud se webová stránka načítá déle než 3 vteřiny, přes 40% uživatelů webové stránky okamžitě opustí.

Zároveň 47 % uživatelů očekává načtení webu za méně než 2 vteřiny. Pro mobilní telefony je toto číslo stejné, ovšem čas načtení bývá často vyšší a tím také stoupá počet uživatelů, kteří jej okamžitě opustí. A pokud je návštěvník na Vaší webové stránce nespokojený, už se na ni pravděpodobně nevrátí.

Ptáte se

Rychlost načítání webu

Jak na rychlost webových stránek?

Faktorů, které ovlivňují rychlost načtení, je mnoho. Mezi ty nejzákladnější patří provedení webu, tedy kvalita práce programátora , dále také přispívá počet souborů (obrázků, dokumentů atd.), jejich velikost (zda byly zkomprimovány), odezva serveru, nastavení cache a mnoho dalších.

Většinu faktorů může ovlivnit tvůrce webu , čehož jsme si v Digihoodu vědomi a zakládáme si na přehledném a optimalizovaném kódování. Existují však faktory, které ovlivnit nelze, protože závisí na poskytovateli a typu hostingu. Obecně platí, že sdílené servery nedosahují takových výsledků jako servery dedikované (pouze pro váš web).

Jak řešíme rychlost webových stránek

Kontrola zdrojového kódu

Zmenšení obrázků

Převod obrázků na WEBP

Lazyload načítání obrázků

naší vlastní knihovnou

Odebrání nepotřebných zdrojů

Optimalizace javascriptu a CSS

Page Speed Insights

Zjistěte si svůj výkon webu!

Rychlost každé webové stránky můžete velmi snadno zjistit. Stačí se podívat na Google Page Speed Insights, kde po zadání adresy Vašeho webu zjistíte, jaká je doba jeho načítání a také několik doporučení, jak dosáhnout lepšího hodnocení.

Dobré hodnocení pro klasické webové stránky je okolo 85/100. Jestliže jste získali skóre nižší než 80/100, pak má váš web výrazné možnosti ke zlepšení.

5 důvodů pro zvýšení výkonu webu:

Čím rychleji se webové stránky načítají, tím větší šance, že uživatel navštíví další stránku.

Návštěvníci vašeho webu budou spokojenější.

Spokojenější zákazníci se mnohem spíše vrátí.

Nižší okamžité opuštění webu (uživatel otevře stránku a hned opět zavře) přímo ovlivňuje Vaši pozici ve vyhledávačích.

Uživatelé mobilních telefonů jsou ještě náchylnější k opuštění webu, pokud se nezobrazí dostatečně rychle.

Napsali o Digihoodu

Velmi rád doporučím tým Digihood ke spolupráci. Jsou to lidé na správném místě, kteří z vás nedělají hlupáky, vše trpělivě vysvětlí. Co slíbí, to dodrží, v jednání jsou naprosto férovým a seriozním partnerem a toho si vážím.

– Ferdinand Leffler, Flera s.r.o.

Kluci z Digihoodu mi byli ve všech projektech oporou. Co slíbí, to splní. Je skvělé, že díky tomu můžete v projektu počítat s konkrétními termíny. Navíc je možné se spolehnout na to, že pokud je v zadání nějaký možný zádrhel, doptají se, jestli vše dobře chápou. Nestane se vám tedy situace, že si každý pochopí „to svoje“ a po x hodinách vývoje zjistíte, že vzniklo něco, co jste nechtěli. A to rozhodně není standard.

– Zuzana Dobšíčková, copywriter and lecturer

Kdo se na váš web zaměří?

Náš frontend tým

Digihood CEO

Josef Antoš

Senior Frontend Developer

Jan Rubeš

Spokojení

Majitelé projektů s optimalizovanou rychlostí

Tito se na nás obrátili ohledně zrychlení svého webu a nyní jim šlape jako hodinky. Návštěvníci mohou mít rádi váš web! Podívejte se i na další naše reference.

    Poptávka služeb